Braidymas nr. 1: upėtakių žvejyba

Braidymas: upėtakių žvejyba 2018.03.31

Tikslas – Lietuvos upių karalių – upėtakių žvejyba
Oras – Diena saulėta, +12 laipsnių pagal Celsijų, vėjo nebuvo. Atėjo pavasaris.
Įranga – UL spiningas, 1000 dydžio ritė, valas 0,14mm PE + FC 0,2mm pavadėlis bei vobleriai.
Vieta – Neries intakas.

Ši žūklė man yra iššūkis, neturiu pažįstamų žvejojančių šią žuvį, apskritai beveik neturiu pažįstamų žvejojančių, tad visko reik mokytis pačiam. Kur mokausi? Google, žvejotribuna forumas, kitamkrante forumas, visokios facebook grupės, tačiau daugiausia – youtube. Deja youtube, man kaip nemokančiam rusų kalbos, yra didelis iššūkis. Nes žiūrint angliškus kanalus, labai jau dideli klimato skirtumai tarp anglakalbių šalių ir Lietuvos. Visiems patariu susirasti draugą/mokytoją, kuris galėtų atskleisti šių žuvų žvejybos ypatumus. 

Atvažiavęs į numatytą vietą iškart pamačiau konkurentą, tačiau jis žvejyba jau baiginėjo. Visgi tai nieko gero nežadantis ženklas, kadangi žmogus praėjęs per upę išgąsdina upėtakius ir jie kurį laiką nebūna linkę kibti. Ištraukęs spiningą, užsidėjęs ritę, susirišau sistemėlę (PE + FC + segtukas), patraukiau link upės. Upės lygis neaukštas (vasarą šis upelis labai nusenka), vanduo skaidrus. Per pirmąsias 10 minučių spėjau pamatyti, kaip upėtakis išlenda iš savo buveinės ir atsiveja voblerį, tačiau visgi vobleris jo nesuvilioja, o pamatęs mane neria atgal į savo slėptuvę.

Deja, šios žvejybos metu taip ir nepavyko daugiau pamatyti upėtakių. Prie upės praleidęs maždaug 2h, nusprendžiau, jog šiandien žvejybą reikia baigti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *