Braidymas nr. 5: Salatis šeštadienio rytą

Salačių šeštadieniai

Šį šeštadienį teko atsikelti anksti, tad ta proga ir nulėkiau prie Neries. Apie 6.15am buvau jau prie upės pasiruošęs šapalų žvejybai. Šį kartą vėl žvejojau su spiningu Rosewood 0,8-5g 1,8m iš Aliexpress. Ir jis dar kartą įrodė, jog yra tikrai labai neblogas įrankis už prieinamą kainą. 

Rytas buvo saulėtas, virš upės kybojo rūkas. Prie pirmosios salos ties akmenių, kur dažnai slepiasi šapalas, mečiau Jackall Chubby SSR „Suji Shrimp“ spalvos voblerį(kolkas šapalams labiausiai pasiteisinęs vobleris ir spalva). Deja už akmens niekas nesislėpė arba tiesiog tam kažkam vobleris nepatiko ir nesusiviliojo.

Nusprendžiau eiti į sekančią vietą (atvažiavau pažvejoti trumpam, tad perėjau per „topines“ vietas, kaip grybautojai miške). Taigi sekanti vieta buvo antros salos priekis, ši sala yra toliau link upės vidurio, o srovė ten taip pat didesnė. Šalia salos priekio įvirtęs medis yra puiki slėptuvė įvairiems plėšrunams tykoti grobio. Paskutinį kartą, toje vietoje ištraukiau maždaug 43cm dydžio šapalą. Visgi šiandien jį išgasdino salos priekyje besitrainiojantis bebras „monstras“. Spėjau nufilmuoti tik kaip jis panyra. 

Užlipau ant salos, pasikeičiau voblerį iš SSR’o į Crackjack’ą, nes pamačiau salos šone, kur nėra srovės, besimetančias lydekas. Jos žuveles medžiojo įnirtingai, tačiau nei Crackjack’as, nei Rapala, nei Rigge vobleriukai jų neįkalbino. 

Galiausiai nusprendžiau mesti Rigge voblerį, skersai už šakų. BOOM! Sėdi. Gerulis. Stabdžiai zvimbia, spiningas sulinkęs, o aš galvoju, kas gi čia galėtų būti. Kuomet ji trumpam išlindo į paviršių, pamatęs žuvies kontūrus, supratau, jog tai salatis. Visgi žuvis tik dvikovos pradžioje buvo aktyvi ir rodė tikrai didelę jėgą, tačiau tai netruko ilgai. Maždaug po ~1-2min, ji aprimo ir galų gale pasidavė. Iškart susiradau telefoną, nusifotogravau ją prie spiningo, kad grįžęs galėčiau išsimatuoti ir iškart po fotosesijos paleidau šią „ubagų lašišą“ gyventi toliau. 

 

Video, kaip žuvis paleista žemiau:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *