Fluorkarbono pavadėlis ir jo rišimo video

Fluorkarbono pavadėlis

Žvejojant baigščias žuvis dažnai naudojame įvairaus tipo monofilamentinius pavadėlius. Dažniausiai naudojamas, ypač upėje, yra fluorkarbon0 pavadėlis. Kodėl? 

Fluorkarbonas, skirtingai nei pintas valas, yra atsparesnis įvairiems pažeidimams, pvz.: nebijo trinties į akmenį. Tai itin svarbu upėje, kuomet žvejojame sekliuose akmenuotuose ruožuose. Taip pat fluorkarbono pavadėlis naudojamas šapalų, ešerių žvejyboje, kai kurie žvejai naudoja fluorkarbono pavadėlį apsisaugot nuo lydekų. 

Rišdamas fluorkarbono pavadėlį dažniausiai atsimatuoju apie 1,5m ilgio valą ir rišų jie prie savo pagrindinio valo. Žvejodamas su UL (Ultra-light) spiningu šapalus, kaip pagrindinį valą, naudoju pintą valą. Šapalams naudoju apie 0,12mm-0,14mm storio pintą valą, o FC pavadėlis 0,2-0,23mm storio. Toks pavadėlis yra pakankamai stiprus ir gali išlaikyti didelį žuvį, tačiau taip pat ir pakankamai mažas, kad šapalai jo nesibaidytų. 

Kodėl tiesiog nenaudoju viso valo iš fluorkarbono?

Fluorkarbono valas yra labai tamprus, todėl naudojant ji kaip pagrindinį valą, būtų labai sunku tinkamai pakirsti žuvį, taip pat žuvis lengviau gali pabėgti. Fluorkarbono pavadėlis leidžia to išvengti, nes 1,5m ilgio pavadėlis nėra tiek didelis, kad sukeltų sunkumų pakertant žuvį, tačiau padeda apsisaugoti nuo aukščiau išvardytų pavojų. 

Taigi labai svarbu, kad mazgas būtų kokybiškas, netrukdytų užmesti ir būtų stiprus. Todėl dabar norėčiau jums parodyti mazgą, kurį naudoju pats. Verta paminėti, jog šis mazgas manęs dar nei karto nenuvylė.

Lefty Kreh Leader Knot

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *