Kaip užrišti pavadėlį spiningui

Gidas: kaip užrišti pavadėlį spiningui

Šiame įraše trumpai aptarsiu kaip užrišti pavadėlį spiningui.  Teisingas pavadėlio spiningui užrišimas yra vienas kertinių akmenų plėšrių žuvų žvejyboje. Juk niekas nenorėtume, kad užkibus stambesniai lydekai, mums ją ištraukti, pakištų koją prastai užrištas pavadėlis ir ji tuo pasinaudojusi pabėgtų.

Dažniausiai Lietuvoje naudojami pavadėliai – titaniai, volframiniai. Kiek rečiau naudojami fluorkarboniniai pavadėliai, bei plieniniai (neretai šie pavadėliai yra gaminami pačių žvejų – šių pavadėlių privalumus aptariu čia).

Žvejojant vobleriais patogiausia naudoti savo gamybos plieninės vielos pavadėlį. Tokiais pavadėliais dažniausiai žvejoja ir žvejai sportininkai, kadangi volframiniai ir titaniniai pavadėliai yra linkę susilankstyti, o tuomet užmetinėjant voblerį pavadėlis gali užsimesti ant kabliukų. Tai ypač svarbu varžybose, kuomet kiekvienas prarastas metimas kainuoja laiką, per kurį būtų galima apmėtyti didesnį plotą. Titaniniai ir volframiniai pavadėliai yra taip pat labai patogūs žvejoti, tiesiog juos prireikia dažniau keisti. 

Žemiau galite pamatyti schemą bei animaciją kaip užrišti Palomar mazgą. Tai vienas iš paprasčiausių, tačiau ir stipriausių mazgų žvejyboje.

Palomar mazgas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *