Muselinės komplektas pradedančiajam

Sveiki,

šiame įraše pakalbėti šiektiek apie muselinę žvejybą. Nors esu užkietėjęs spiningistas, tačiau mano nuomone, muselinė žvejyba reikalauja daugiausiai meno, įgūdžių bei fantazijos, nei bet kuris kitas žvejybos būdas. 

Istorija

Šiuo metu Lietuvoje sparčiai populiarėja muselinė žvejyba. Šios žvejybos užuomazgos siekia XVa. pabaigą, o jau XVIIa. pradžioje, žvejai įvertino upėtakį, kaip patį geriausią priešininką, ypač žvejojant museline meškere. Kas museliavimo pradininkas Lietuvoje – neaišku, tačiau yra spėjimų, jog muselinė žvejyba Lietuvą pasiekė XIXa. antroje pusėje. 

Pradžia

Pradedančiajam museliautojui, ypač neturinčiam draugų museliautojų, ypač sunku pradėti vienam žvejoti. Tačiau čia pradedančiajam tikrai labai gali padėti įvairūs dažni www.museline.lt susitikimai. Šios žūklės būdo entuziastai yra labai aktyvūs bei draugiški vieni kitiems ir tikrai padės Jums užmesti savo pirmuosius cast’us. 

Įranga

Į muselinės žvejybos ypatumus pasigilinsiu kitame įraše, o šiame norėčiau pasidalinti nuorodomis muselinės įrangos, kurią įsigijau aš pats. Muselinė žvejyba Lietuvoje yra ganėtinai brangi, kadangi nesant didelės paklausos, negali būti ir didelės pasiūlos, todėl kainos ganėtinai aukštos. Rinkdamasis muselinės komplektą aš atsižvelgiau į tai, jog galbūt man ši žvejyba gali nepatikti, todėl nenorėčiau turėti brangaus vieną kartą panaudoto koto, valo, ritės ir kitos įrangos. Buvau apsisprendęs išleisti visam komplektui apie 50-60eu.

Kas yra sudaro mano minėtą muselinės komplektą? – Muselinės komplektas man yra visa įranga, kurią naudosiu pagauti žuviai t.y. kotas, ritė, backingas, šniūras, pavadėlis, muselės, dėžutė. 

Kotas? – Muselinė meškerė. Museliniai kotai yra skirstomi į klases pagal tai į kokio dydžio žuvis ruošiamės gaudyti. Man kaip šapalų žvejybos fanui puikiai tiko 5-6 klasės 8.86FT meškerė. Upėtakių žvejybai reiktų rinktis galbūt jau 4-os klasės kotą, kadangi taip labiau jaustumėte kiekvieną žuvies judesį. 

Ritė? – Muselinės ritės skiriasi nuo visų kitų žvejybos būdų ričių. Tai yra inercinės ritės, kurios buvo naudojamos mūsų tėvų/senelių sovietiniais laikais, tačiau dabar jos liko tik muselinėje žvejyboje. 

Backing’as? WTF?? – Backing line. Galbūt kas nors ir pasiginčys, tačiau tai yra bet koks valas, kurį vyniojame ritės pradžioje, kad užpildyti apie pusę būgnelio.  

Šniūras? – Ant backing’o jau vyniojame taip vadinamą darbinį valą, kuris yra iš silikono ir iš principo, jo net ir valu nebūtų galima pavadinti dėl jo milžiniško storio bei svorio. Šniūrų taip pat yra skirtingų, tačiau pradedantiesiams labiausiai tinka WF šniūras. WF – Weight-forward. Museliniai šniūrai yra netolygūs, taigi WF atveju, ta valo dalis kuri yra arčiau ritės yra plonesnė, nei tolimesnė jo dalis. Apskritai šniūras yra labai svarbus, kadangi museliaujant mes užmetinėjame ne patį masalą kaip visur kitur, o šniūrą, todėl jis yra ganėtinai sunkus. 

Pavadėlis? – Šiame žvejybos būde naudojami pavadėliai, taip pat nėra įprasti. Jie irgi yra konusinės formos t.y. storesnis galas rišamas prie šniūro, o jau prie plonesniojo galime rišti muselę. 

Dėžutė ir muselės? – Tai šioje žvejyboje naudojami masalai, kurie gali imituoti ne tik įvairius skraidančius vabzdžiuis, tačiau ir įvaires kirmėlaites, bei mažas žuveles. O šių masalų pasirinkimų yra gausybė. Aišku visuomet reikia atsižvelgti į mūsų gamtos sąlygas ir naudoti tokias dirbtines museles, kurios būdų mūsų žuvims pažįstamos. 

Pigus muselinės komplektas

Pasiskaitęs užsienio forumuose, pažiūrėjęs įvairius video, nusprendžiau peržvelgti ką siūlo aliexpress parduotuvė. Išsirinkau šiuos įrankius: 

Koto, ritės, muselių ir dėžutės komplektas viename –  Taip pat prideda valą, tačiau neapsigaukite – tai nėra nei šniūras, nei pavadėliai. Kiek žiūrėjau atsiliepimų kokybės ir kainos santykis tikrai neblogas, ypač pradedančiajam. Tinka žvejoti įvairių dydžių žuvis ir tikrai jūsų nenuvils. Kotas tikrai lankstus, padarytas kokybiškai. Kaina 35eu.

Šniūras – prie viršuje nurodyto koto iš šio sarašo prisiderinau sau WF5 šniūrą, pasirinkau geltoną spalvą. Šniūro spalvą įtakos nedaro. Kaina 4,69eu.

Pavadėlis – pasirinkau 9pėdų 3.o dydžio (t.y. maždaug 0,2mm storio) pavadėlį. Į komplektą įeina jau 10 paruoštų pavadėlių. Kaina 6,3eu. 

Viso kaina – 45.99eu. 

Į savo numatyto biudžeto ribas tilpau, net nebuvo pasiektos jo lubos, o su tokiu komplektėliu jau pilnai galima pradėti žvejybą. Kolkas buvau žvejoti tik vieną kartą (prieš tai porą dienų lauke tiesiog mokiausi cast’inti). Ką pastebėjau? Labai daug šapalų kibimų, galima užmesti tiksliau ir į tokias vietas, kur su spiningu prieiti nebūtų jokių šansų. Pakirstį žymiai sudėtingiau, pravesti muselę taip pat reikia treniruotis. Prie upės buvau, kuomet buvo tikrai smarkus vėjas, tada kartais būdavo kiek sudėtinga užmesti, manau kuomet vėjas nedidelis arba jo nėra būtų išvis idealu. Tikrai smagi žvejyba, tačiau reikia mokytis cast’inti. Mokytis siūlau tiesiog kieme ant pievos prisirišus muselę tiesiai prie valo, tik jokiu būdu neriškite kabliukų, nes pievoje užstrigdinę kablį, galite sulaužyti savo kotą.. 

Tiek šiam kartui, tikiuosi artimiausiu metu kai leis įvairios aplinkybės nuvažiuoti prie upės ir šiektiek apžvelgti patį komplektą bei parodyti kaip mėgėjiškai bandau museliauti. 

Iki sekančio karto!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *