Nebrangūs vobleriai upėtakiams

Gidas: kaip išsirinkti voblerius upėtakiams

Dabar norėčiau pakalbėti apie savo turimus nebrangius voblerius, skirtus sugauti upėtakį.

Nors ir nesu didžiulis šios žvejybos fanas, tačiau pagauti, šią nuostabiai gražią žuvį, kartais tikrai norisi. Tam dažniausiai naudoju voblerius. Pasitaręs su draugu, kaip pradedantis „upėtakistas“ nusprendžiau įsigyti Dorado Stick, Rapala Countdown bei Kenart voblerius. Šie vobleriai šiuo metu yra laikomi vienais pigiausių rinkoje, tačiau kibumu jie nenusileidžia ir brangesnės klasės masalams.

Kodėl juos pasirinkau?
1. Atsiliepimai – apie šiuos voblerius geri.
2. Kaina. Šių voblerių kaina tikrai nėra didelė.
3. Grožis. Labiau skirtas ne žuviai, o žvejui.

Mano manymu, vobleris turi patikti pačiam žvejui, kad jis juo tikėtų ir jį naudotų. Jeigu vobleris lieka nenaudojamas, neišmokstama jo pravesti taip, kad išgauti iš būtent to voblerio viską ką galima. O kai specifiniu vobleriu naudotis nemokama, tuomet belieka sakyti – „Nesuprantu, visiem ant šito voblerio kimba, o man ne“. Mano nuomone, iš pradžių reikėtų turėti tik keletą neblogų voblerių. Įvaldžius pirmuosius savo voblerius, galime pradėti kaupti ir didesnę amuniciją. Visuomet geriau turėti daugiau voblerių, nes kiekvieną dieną žvejojame skirtingos salygose – kinta oras, skirtingas vandens telkinys. Norint maksimaliai apžvejoti vandens telkinį, yra reikalingi ne tik floating ar sinking tipo vobleriai, tačiau ir suspenderiai bei kiti. 

Žemiau pateikiu aprašymus, savo pirmųjų upėtakinių voblerių, kuriais ir pradėjau žvejoti šią tauriąją žuvį.

 

Rapala Countdown vobleris.

Rapala Countdown

5cm ilgio Rapala Countdown vobleris. Kadangi vobleris skęsta lėtai ir pastovių greičiu (sinking), su šiuo vobleriu galime išsiaiškinti kokiame gylyje stovi žuvis. Šis vobleris ypač tinka ieškoti upėtakių gilesniuose vandens sluoksniuose.

 

Kenart vobleris upėtakiam

Kenart

Šis vobleris yra plaukiantis (sinking), tai reiškia, jog numetųs jį ant vandens paviršiaus jis lieka plūduriuoti. Deja skęstančių nėra. Šie vobleriai yra itin pigūs, jų galima rasti turguje, ebay, o aš jų radau parduotuvėje Vilniuje „Pas Ina“. Šių voblerių judesiai labai primena Rapala Countdown voblerių darbą. Šį masalą griebia ne tik upėtakiai, tačiau ir šapalai.

 

Dorado Stick vobleris

Dorado Stick

Būtent ant šio spalvinimo voblerio esu pagavęs daugiausiai upėtakių. Norėčiau pažymėti, jog šis vobleris yra vienas kibiausių pavasarį. 

 

Pabaigai norėčiau pasikartoti, jog žuvį pagauti yra žymiai lengviau, kuomet žvejys pažįsta ir tiki savo vobleriu/vobleriais. Mano manymu, bent pradžioje turėkite kelis voblerius ir mokykitės juos įvaldyti, vietoj to, kad pirkti dešimtis garsių voblerių firmų ir tikėtis, kad tas vobleris pagaus žuvį už jus 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *