Pigus spiningavimo komplektas iš Aliexpress

Pigus spiningavimo komplektas

Žvejyba – dažniausiai nepigus malonumas. Kiekvienas žvejys, kuris jau žvejoja bent keletą metų, pradeda ieškoti naujų įrankių, masalų. Lietuvoje yra gausybė parduotuvių, kur galima nusipirkti viską, ko tik širdis užsigeis. Tačiau dažniausiai tai smarkiai „kerta“ per piniginę. Žvejyboje, kaip ir visur kitur, yra „trendai“ (mados). Šie trendai yra stumiami įvairių žvejybos laidų, kurios yra remiamos tam tikrų firmų, kad būtent šie įrankiai geriausi. Kuo brangesnė meškerė, ritė ar masalas, tuo daugiau žuvų pagausi ir t.t.

Ši iliuzija yra neteisinga, ypač pradedantiesiems žvejams. Kad brangūs įrankiai yra geri, negalima nesutikti, tačiau jie yra skirti žvejams, kurie žvejoja daugelį metų ir nori atrasti šį malonumą iš naujo. Kuomet neturi laiko žvejoti, bet nori, kad viskas būtų tobula, tuomet paruoštas žvejybos komplektas, kuris kainuoja 1000 eu suteiks tikrai daugiau malonumo, nei paprastas komplekčiukas. Tačiau pradedančiajam ar į kokybę neorientuotam žvejui, aktualu yra kainos ir kokybės santykis. O šis santykis mano manymu geriausias yra Aliexpress’e. Kodėl?

Norėčiau paneigti mitą, jog Kinijoje pagaminta produkcija yra prasta. Dažnai Aliexpress parduotuvėse gali nusipirkti vos ne identišką prekę originalui. Juk originalai gaminami irgi Kinijoje, o jei jūs manote, kad tų dizainų, medžiagų ir kitų technologijų kiniečiai nenukopijuoja, tuomet esate labai naivūs. 

Dabar pakalbėkime apie spiningavimo komplektą, kuris labiausiai tinka nedidelei upei, tačiau ir tokioje upėje kaip Neris ar Nemunas tikrai be vargo galėsite žvejoti. 

Spiningas

Rosewood 1.8m 0.8-5g greitos akcijos spiningėlis – man asmeniškai labai patinka. Su juo žvejojau šiame video. Kaip matote spiningas su šapalu gerai susitvarkė. Taip pat su juo esu pagavęs ir 1,5kg lydeką pas save prūde. Labiausiai rekomenduoju šį spininga naudoti upėse, nedideliais masalais, tad jis puikiai tiks upėtakių, šapalų, salačių, ešerių bei nedidelių lydekų (iki 3kg~~) žvejybai. 

Taip pat su juo galima žvejoti mikromasalais ešerius ir ežeruose, negiliame ežere galima žvejoti ir lydekas, tačiau šis kotas nėra pagamintas didelėms žuvims ir sunkiems masalams.

Ritė

Ričių pasirinkimų yra daug. Tsurinoya Jaguar, Daiwa Revros , Tsurinoya FS2000 . 

Šios ritės yra brangesnės, nei pats spiningas, tačiau jų kokybė tikrai gera. Pavyzdžiui Tsurinoya Jaguar bei FS2000 ateina su dviem būgneliais, iš kurių vienas yra gilesnis, o kitas sėklesnis. Kam to reikia? Ant gilesniojo vyniojame storesnį valą, ant sėklesnio plonesnį. 

Kokio dydžio ritę pirkti? Jei žvejosite TIK upėtakius ir ešerius – 1000. Jei žvejosite upėtakius, ešerius IR šapalus, salačius, lydekas – 2000. 

Aš pats galvoju pirkti Tsurinoya Jaguar 2000. Peržiūrėjęs gausybę review, manau, jog tai puiki rite, kurią būtų galima uždėti ne tik ant šio spiningo, tačiau ir lydekinio-ežerinio spiningo. 

Valas

Valą rekomenduoju pirkti taip pat aliexpress. Žvejojant būtent šiuo spiningu ir šiomis ritėmis, siūlyčiau šį pintą valą. Valo storis – tarp 0,11mm (jų dydis 0.4) ir 0,17mm (jų dydis 1,0) visoms žuvims, kurias žvejosite tikrai pakaks. 

Jeigu žvejosite šapalus, upėtakius, ešerius ir salačius siūlyčiau taip pat įsigyti fluorkarboninio valo. Šį valą naudosite pavadėliams, kad žuvis nesibaidytų pinto valo. 

Masalai

Timon Tricoroll kopija: http://s.click.aliexpress.com/e/uZnyFQV

Ima Issen kopija: http://s.click.aliexpress.com/e/e2FYFEu

Yozuri L-minnow kopija: http://s.click.aliexpress.com/e/aEYfmuN

Jackall Tricoroll kopija: http://s.click.aliexpress.com/e/YNRRjMV

Jackall Chubby kopija: http://s.click.aliexpress.com/e/jEmqzj6

Smith Camion kopija: http://s.click.aliexpress.com/e/m6ieYbI

Duo Toto kopija: http://s.click.aliexpress.com/e/ZrfQjuz

Gumos:  http://s.click.aliexpress.com/e/vvrzfeY  https://goo.gl/FMfbHG https://goo.gl/nwu5BJ https://goo.gl/jLFzjt

 

6 thoughts on “Pigus spiningavimo komplektas iš Aliexpress

 • gegužės 20, 2018 at 6:49 pm
  Permalink

  Galėjote straipsnyje perspėti , kad spiningas yra baitcaster ritei skirts, ne spinning ritei. Apie tai klaidingai rašo ir pats Aliexpress. Kas nesusidūres su baitcast ritėmis ,tai su jomis yra sunkiau mėtyti lengvus masalus nei su spinning rite. Keista, kad ultralight kotą pagamito baitcasterį, toks turėtu būti labai gerai subalansuotas ir turėtu būti speciali UL baitcast ritė ,o tai ir ,vienas ir kitas paprastai nėra pigūs gaminiai.
  Pilnai tikiu autoriumi , kad spiningas patiko. Aš pats UL megėjas. Kas turit rankas dygstančias iš reikiamos vietos galite pasikeisti bent pirmą , geriau ir antrą žiedelius. youtube rasite kaip tai daroma saugiai ir gražiai. O baitcaster rankeną po kelių žvejybų patys suprasit , kur eikia patvarkyti, paprastai tai trugdo plastikinis kablys pirštui.
  Pasidaryt pagal save galima, o galima ir nevargti, žuvis kibs , neabejoju.

  Reply
  • gegužės 20, 2018 at 10:27 pm
   Permalink

   Sveiki,
   Norėčiau atsiprašyti, taip, šiandien pastebėjau, jog buvau sumaišęs nuorodas. Nuorodą dabar pataisiau ir galite patikrinti. Būtent šį spiningą ir turiu.

   Reply
 • liepos 17, 2018 at 11:02 am
  Permalink

  Gal kokias bridkelnes užsisakinejai is aliexpres? Gal turi patarimu siuo klausimu?

  Reply
  • liepos 17, 2018 at 6:36 pm
   Permalink

   Sveiki,
   deja, bet bridkelnių iš Aliexpress neužsisakinėjau. Naudoju paprastas gumines bridkelnes, jas galima rasti įvairiose darbo drabužių parduotuvėse.

   Reply
 • rugpjūčio 14, 2018 at 6:01 pm
  Permalink

  Daugiau tokių postų mesk,apskritai visi gerai susiskaite

  Reply
  • rugpjūčio 14, 2018 at 6:26 pm
   Permalink

   Dėkui! Stengsiuosi vėl pasidalinti 🙂

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *